Zyrtare: Spanja mbetet pa trajner, Hierro largohet pas dėshtimit
Pëlqej
Federata e Futbollit tė Spanjės, ka njoftuar se trajneri Fernando Hierro nuk do ta vazhdojė punėn e tij si trajner i Spanjės, pas dėshtimit nė Kupėn e Botės.

Pas shkarkimit tė Julen Lopetegut vėtėm pak ditė para nisjes sė Botėrorit, si zėvendėsues i tij u vendos Hierro por pas parqitjes sė dobėt nė kėtė kompeticion edhe Hirro ka vendosur qė tė largohet.

“Pas shumė kilometrave tė pėrbashkėt, Federata e Spanjės dhe Fernando Hierro kanė ndarė rrugėt me pėrfundimin e Kampionatit Botėror. Trajneri ka refuzuar tė kthehet nė pozitėn e Drejtorit Sportiv pėr tė kėrkuar sfida tė reja profesionale”, ka njoftuar Federata Spanjolle. /albeu.com/
Shtuar më 08/07/2018, ora 15:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori