E FUNDIT/ FIFA shpall vendimin pėr Xhakėn dhe Shaqirin
Pëlqej
FIFA ka publikuar vendimin pėr Xherdan Shaqirin, Granit Xhakėn dhe Stephan Lichststeiner qė bėnė shqiponjėn gjatė ndeshjes mė Serbinė.

Duke u bazuar nė kodin 57 tė Statusit tė FIFA-s, Xhaka, Shaqiri dhe Lichststeiner janė dėnuar me 10 000 franga zvicerjane pėr sjellje josportive.

Tė tre lojtarėt bėn shqiponjė nė festimet e golave kundėr Serbisė, duke i marrė tri pikėt e arta. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 18:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori