Zvicra e Blerim Xhemailit triumfoi ndaj Serbisė, ish-bashkėshortja e tij jep ‘vlerėsimin’ befasues
Pëlqej
Ndeshja e sotme mes Serbisė dhe Zvicrės ishte njė ndėr mė emocionuesit pėr shqiptarėt, pasi dy golat e shėnuar erdhėn nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Ndėrkohė pas pėrfundimit tė ndeshjes, ish-bashkėshortja e Blerim Xhemailit, Erjona Sulejmani, shqiptarit tjetėr tė skuadrės sė Zvicrės, u shpreh se ishte shumė e kėnaqur sot, ndryshe nga ndeshja e parė ku tha se “Xhemaili ishte i lodhur”.

“Jam shumė e kėnaqur sot. Sot kishim njė motiv plus pėr tė festuar. Blerimi pati shumė raste, unė e pashe mire Blerimin sot”, tha ajo nė Tvsh.

Shtuar më 22/06/2018, ora 23:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori