Zvicerjanėt nuk njohin heronj, kėrkojnė pėrjashtimin e Xhakės dhe Shaqirit (FOTO LAJM)

Pëlqej
Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka kanė ngritur peshė zemrat e ē’do shqiptari mbrėmjen e djeshme pasi dy golat e fitores kundėr Serbisė i festuan me shqiponjė.

Pas ndeshjes, kanė vėrshuar komentet pozitive nga gjithė tifozėve shqiptarė tė cilėt janė ndjerė krenarė nga veprimi i tyre.

Gjithsesi, festa mund tė prishet shpejt, pasi ka edhe njerėz qė iu ka mbetur hatri nga gjesti i Xhakės dhe Shaqirit.

Janė tifozėt e Zvicrės tė cilėt kėrkojnė qė ata tė dėnohen sepse festuan me “shqiponjė”.

Nė lajmin qė ka bėrė televizioni kombėtar zviceran “SRF”, nė faqen e internetit pėr ndeshjen, janė postuar me dhjetėra komente.

Shumė tifozė zviceranė kėrkojnė qė Xhaka dhe Shaqiri tė dėnohen nga Federata zvicerane apo edhe tė pėrjashtohen.

Sipas tyre, ata kanė thyer rregullat e vendosura nė kombėtare e me njė gjest tė papėrgjegjshėm, kishin provokuar lojtarėt dhe tifozerinė kundėrshtare.
Shtuar më 23/06/2018, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori