Zidane te Franca? Ja ēfarė thonė mediat
Pëlqej
Pasi Zidane u tėrheq nga klubi i Real Madrid ėshtė lidhur shumė me njė kalim te kombėtarja e Francės megjithėse asgjė nuk ėshtė bėrė konkrete.

Pėr Zidane kanė ardhur oferta marramendėse edhe nga lindja e mesme por pėr momentin Zizu ėshtė pa skuadėr.

Por sė fundmi ka ardhur edhe njė lajm pėr sa i pėrket stolit tė Francės.

Didier Deschamps trajneri qė udhėhoqi Francėn drejt titullit tė dytė Botėror do tė qėndrojė nė krye tė pėrfaqėsues sė gjelave tė paktėn deri nė fund tė Euro 2020, ashtu siē parashikohet edhe nė kontratėn e tij.

Diēka tė tillė e konfirmoi pėr mediat presidenti i federatės franceze tė futbollit Noel Le Graet, i cili pėrjashtoi ēdo mundėsi pėr njė largim tė parakohshėm tė Deschamps nga Franca.

Ndėrkohė presidenti i federatės shtoi gjithashtu se edhe nėse Deschamps largohet nė pėrfundim tė kontratės dhe vendos tė mos rinovojė me gjelat, nuk ka asnjė shans qė Zinedine Zidane tė marrė drejtimin e kombėtares pasi te ish tekniku i Realit nuk ekziston njė dėshirė e tillė. /albeu.com/
Shtuar më 19/07/2018, ora 11:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori