Xhaka ka njė mesazh pėr Zvicrėn para ndeshjes me Serbinė (FOTO LJAM)

Pëlqej
Ditėn e nesėrme Zvicra do tė pėrballet ndaj Serbisė pėr ndeshjet e dyta tė grupit E.

Kjo ndeshje pritet tė jetė shumė e "zjarrtė" pasi nė kombėtaren zviceriane bėjnė pjesė shumė futbollistė me prejardhje shqiptare.

Gjithashtu presioni ndaj serbėve ėshtė shtuar edhe nga mediat zviceriane qė i kanė ngacmuar ata aty ku ju dhemb mė shumė, duke shkruar se nė kėtė ndeshje Zvicra do tė ketė edhe mbėshtetjen e shqiptarėve.

Sė fundmi edhe futbollisti Xhaka ėshtė shprehur se ėshtė i gatshėm pėr ndeshjen me Serbinė qė zhvillohet tė premten mbrėma.

Me anė tė njė postimi nė instagram xhaka ka shkruar:

“Absolutisht i pėrqendruar dhe i gatshėm pėr tė luftuar ne ndeshjen tonė tė ardhshme. Kurrė mos hiqni dorė, gjithmonė luftoni”

Ndeshja mes Serbisė e Zvicrės zhvillohet tė premten nga ora 20:00. /albeu.com/


Shtuar më 21/06/2018, ora 15:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori