Vladimir Putin: Futbolli na bashkon tė gjithėve
Pëlqej
Gjatė ceremonisė hapėse tė Botėrorit, presidenti i vendit pritės tė kėtij kompeticioni Vladimir Putin, ka thėnė se futbolli ėshtė njė sport qė i bashkon tė gjitha kombet bashkė.

Pėrpara mijėra tifozėsh Putin mori fjalėn dhe tha se Rusia ėshtė njė vend qė e dashuron futbollin dhe njė vend mikpritės.

"Futbolli adhurohet me tė vėrtetė kėtu dhe quhet dashuri me shikim
tė parė qė nga ndeshja jonė e parė zyrtare nė 1897. Shpresoj qė fansat dhe skuadrat tė shijojnė qėndrimin e tyre nė Rusi, njė vend i hapur, mikpritės dhe miqėsor me njerėz qė kanė vlera tė pėrbashkėta. Futbolli na bashkon tė gjithėve nė njė ekip. Ne jemi tė bashkuar nga kjo lojė spektakolare” deklaroi presidenti Putin. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2018, ora 17:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori