U eliminuan nga Botėrori, shikoni ēfarė i bėri tifozi anglez njė gazetari gjatė transmetimit live (VIDEO)
Pëlqej
Anglia u eliminua nga Kupa e Botės, pas humbjes qė mori nga Kroacia. U deshėn plot 120 minuta lojė qė ndeshja tė pėrfundonte me rezultatin 2-1 nė favor tė kroatėve.

Pas humbjes tė shumtė kanė qenė gazetarėt qė transmetonin “live” atmosferėn e krijuar nga humbja pėr tifozėt anglez.

Ndėrkohė ka qenė gazetari Lloyd Burr i cili ėshtė bėrė pre e njė veprimi aspak tė hijshėm nga njė tifoz anglez. Ai ishte duke transmetuar atmosferėn ndėrkohė qė njė tifozė i ėshtė afruar dhe i ka hedhur birrė nė fytyrė.

Kėshtu FIFA ka hapur njė hetim pėr Anglinė nė lidhje me sjelljen e pahijshme tė tifozit. Nuk mjaftoi humbja por Anglia tani do tė pėrballet edhe me ndonjė gjobė tė mundshme nga FIFA. /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2018, ora 20:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori