Historike! Kroacia nė finale tė Kupės sė Botės (VIDEO)

Pëlqej
Kroacia ka shkruar historinė, pasi ėshtė skuadra qė i bashkohet Francės nė finalen e madhe tė KupėsBotės.

Koha e rregullt pėrfundoi nė barazim 1-1 me golat e Tripier pėr anglezėtminutėn e 5' dhe pėr kroatėt realizoi Perisic nė tė 68'.

minutėn e 109' Mario Mandzukic kaloi Kroacinė nė avantazh, 2-1.

Ky ishte goli vendimtar i takimit, qė i dha kroatėve finalen e madhe, ku do tė kenė pėrballė Francėn.

Pėr anglezėt ky eliminim duket si njė dramė, pasi ishin ata qė udhėhiqnin nė fillim. Anglia do tė luajė me Belgjikėn pėr vendin e tretė dhe tė katėrt. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2018, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori