VAR kontolloi njė numėr rekord rastesh nė Botėror
Pëlqej
Pėr herė tė parė nė historinė e futbollit dhe nė kampionatin e Botėrorti ėshtė imlikuar teknologjia e avancuar e quajtur VAR.

Nė fillim u pa me me dyshime dhe skeptikėt ishin kundėr VAR.

Por FIFA ka shprehur gjithė kėnaqėsinė e saj me paraqitjen e xhaketave tė zeza gjatė 64 ndeshjeve tė turneut dhe pėrdorimin e “Video Assistant Referees” (VAR), tė cilin e ka cilėsuar shumė tė suksesshėm.

Nė 64 ndeshjet e kėtyre 31 ditėve, arbitrat bėnė 20 rishikimefushė, ndėrkohė qė nga monitori skuadrat e gjyqtarėve kontrolluan nė total 455 incidente, mesatarisht 7.1 pėr ndeshje.

Por kėto tė fundit nuk shikohen nga publiku, pasi bėhen ndėrkohė qė loja vazhdon tė luhet. /albeu.com/
Shtuar më 19/07/2018, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori