Uruguai mposht Arabinė Saudite, kualifikohet nė fazėn tjetėr tė Kupės sė Botės (VIDEO)

Pëlqej
Uruguai ka arritur tė marrė njė fitore tė rėndėsishme sot ndaj Arabisė Saudite me rezultatin e pėrgjithshėm 1-0, duke u kualifikuar mė tej nė Kupėn e Botės.

Golin e fitores pėr uruguajanėt e shėnoi Luis Suarez nė minutėn 23'-tė.

Nė pjesėn e dytė, ishte vetėm njė skuadėr qė dominoi nė fushė, Uruguaji tė cilėt vazhdimisht e kėrkuan golin e fitores por pa sukses.

Megjithatė, kjo fitore e dėrgon Uruguain nė 6 pikė, aq sa ka Rusia, por qė golavarazhi i Uruguait me tė Rusisė ėshtė nė dobi tė mikpritėsve tė Botėrorit.

Zyrtarisht Arabia Saudite edhe Egjipti janė tė eliminuara dhe do ta zhvillojnė ndeshjen e tretė tė Grupit A vetėm pėr prestigj. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori