U mposhtėn nga Meksika, mediat gjermane: Turp tė keni! (FOTO LAJM)

Pëlqej
Gjermania mori njė humbje befasuese nė nė Botėrorin e Rusisė nga Meksika.

Njė gol i mjaftoi kundėrshtarėve pėr tė thyer kampionėt nė fuqi tė botės, tė cilat zhgėnjyen nė kėtė takim jo vetėm me rezultatin e ndeshjes, por edhe me atė qė dhanė nė fushėn e lojės.

Kjo paraqitje e skuadrės sė drejtuar nga Low nuk mund tė “kapėrdihej” lehtė nga mediat gjermane, tė cilat e kanė komentuar si tė turpshme kėtė humbje.

Megjithatė, gjermanėt kanė edhe dy ndeshje, ndaj Koresė sė Jugut dhe ndaj Suedisė pėr tė rikthyer nė vend nderin. /albeu.com/
Shtuar më 17/06/2018, ora 21:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori