U mposht nga dy shqiptarė, deklarata e trajnerit tė Serbisė ėshtė befasuese
Pëlqej
Trajneri i Kombėtares sė Serbisė, Mladen Krastajic, ka folur pas humbjes sė Zvicrės, ku ai ka treguar profesionalizėv duke uruar Zvicrėn e shqiptarėve.

Pėrfaqėsuesja e Zvicrės ka mposhtur 2:1 Serbinė nė Kupėn e Botės me pėrmbysje, me dy golat e shėnuara nga Xhaka dhe Shaqiri.

“E kemi ditur se na pret njė duel i vėshtirė. Kemi pasur aksione tė mira nga tė dy palėt, ndėrsa pjesa e parė ėshtė zhvilluar ashtu si kemi dashur. Nė vazhdim kemi pranuar herėt golin e barazimit, nė mėnyrė naive dhe kėshtu ndeshja mori tjetėr anė. Kemi provuar tė rrezikojmė nė 10 minutat e fundit dhe tė fitojmė ndeshjen pasi e dinim se ndeshjen e fundit do tė luajmė me Brazilin”, ka deklaruar trajneri i Serbisė.

“Fatkeqėsisht u dėnuam me njė gol nga kundėrsulmi dhe urojmė Zvicrėn”.
Shtuar më 22/06/2018, ora 23:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori