U eliminua nga Kupa e Botės, kjo ėshtė diferenca e kartonave tė verdhė mes Japonisė dhe Senegalit
Pëlqej
Senegali u eliminua nga Kupa e Botės pėr shkak tė njė rregulli tė ēuditshėm nga FIFA, atė tė “fair play”-t.

Edhe pse skuadra afrikane kishte pikė tė barabarta me Japoninė dhe golavarazh tė barabartė, japonezėt do tė kalonin mė tej ndėrsa Senegali do tė duhet tė shkojė nė shtėpi.

2 kartona ėshtė diferenca mes dy skuadrave. 4 kartonaverdhė mori Japonia nė 3 ndeshjet e grupeve, ndėrsa Senegali mori 2 mė shumė, 6 kartonaverdhė. /albeu.com/

Japonia: 4 kartonaverdhė

Senegali: 6 kartonaverdhė

Shtuar më 28/06/2018, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori