Tronditet Kombėtarja gjermane, mesfushori heq dorė pas thirrjeve rraciste
Pëlqej
Kombėtarja e Gjermanisė, vazhdon tė vuaj pasojat e dėshtimit nė Kupėn e Botės "Rusia 2018".

Ata bėnė njė parqitje skandaloze dhu nuk arriten dot tė kalojnė as fazėn e grupeve qė ishte e para herė nė historinė e klubit.

Sė fundmi tifozėt por edhe lojtarė apo njerėz nga bota e sportit gjerman kanė kėrkuar pėr tė gjetur fajtorin dhe nė qendėr tė sulmeve ka qėnė mesfushori turko-gjerman MEsut OZil.

Ai ka rėnė "pre" e kritikave tė shumta rraciste por edhe pėr stilin e lojės.

Disa ditė mė parė ishte babai i Mesut qė kėrkoi nga djali i tij tė hiqte dorė nga Kombėtarja e Gjermanisė dhe mesa duket ditėn e sotme kjo kėrkesė ėshtė pėrmbushur.

Sipas "Sky Germany", Ozil ka hequr dorė nga Gjermani pas thirrjeve rraciste qė i janė bėrė atij dhe familjes sė tij dhe pėr kėtė ai nuk do tė qėndrojė asnjė ditė mė shumė nė Gjermani. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2018, ora 16:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori