Trondit futbollisti kolumbian: Sanchez-in mund ta vrasin
Pëlqej
Kanė kaluar 24 vite qė kur futbolli u trondit nga vrasja e futbollistit kolumbian, Andres Escobar, pėr shkak tė autogolit qė kushtoi eliminimin e Kolumbisė nga Botėrori SHBA 1994,

Tashmė vėllai i tij, Santiago Escobar, i njohur me nofkėn Saki, vazhdon ti trembet njė historie qė mund tė pėrsėritet dhe ndonjė lojtarė tjetėr i skuadrės tė pėsoi tė njėjtin fat me tė vėllai, pėr shkak se mbrėmjen e djeshme humbėn ndaj Anglisė.

Kjo lidhet shumė edhe me njė gabim qė qendėrmbrojtėsi Carlos Sanchez bėri dhe u ndėshkua me karton tė kuq ndaj Japonisė.

“Carlos duhet tė jetė i trishtuar pėr gabimin qė ka bėrė dhe nė tė njėjtėn kohė, i shqetėsuar pėr familjen e tij”, tregon Escobar pėr “Mirror”.

Ai mė pas ka pėrmendur edhe vrasjen e tė vėllait duke thėnė:

“Por, vėllai im nuk kishte marrė asnjėherė ndonjė kėrcėnim dhe thjesht e vranė nė mėnyrėn mė frikacake tė mundshme.Dhe fakti qė ka ende persona qė u lejohet tė thonė tė tilla gjėra dhe kėrcėnojnė me vdekje njė futbollist nė rrjetet sociale, tregon se nga vdekja e Andres nuk ka dalė asgjė e mirė dhe vendi im nuk ka mėsuar asgjė. Kėta njerėz nuk kanė fare lidhje me tifozėt kolumbianė dhe duhen arrestuar dhe futur nė burg. Por, pavarėsisht asaj qė i ndodhi vėllait tim, nuk ka ende ligj pėr t’i frenuar”. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2018, ora 09:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori