"Tre luanėt" tė pamėshirshėm, shėnojnė golin e pestė (VIDEO)


Pëlqej
Anglia ėshtė treguar e pamėshirshme kundėr Panamasė duke i shėnuar pesė gol nė kėtė pjesė tė parė.

Goli i pestė ka ardhur pėrsėri nga kėmbėt e kapitenit Harry Kane nė minutėn e 45' dhe pėrsėri me tė njėjtėn taktikė nga pika e bardhė e penalltisė.

Kėtė penallti e ka fituar mesfushori Lingard qė u pengua nė zonė pėr tė dytėn herė.

Anglia tashmė mund tė thuhet se e ka nė "xhep" kualifikimin pėr nė fazėn tjėtėr tė Botėrorit, ndėrsa Panamasė do ti duhet ti japė lamtumirėn kėtij kompėticioni. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 14:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori