Tmerr tek ekipi i Botėrorit, avioni merr flakė nė ajėr (VIDEO)
Pëlqej
Skuadra e Arabisė Saudite ishte duke udhėtuar pėr nė Rostov, ku do tė mbaj ndeshjen e dytė, por avioni i tyre ėshtė kapluar nga zjarri. Flakėt kanė shpėrthyer nė njėrin prej motorėve tė “Russian Airlines Airbus” kur Kombėtarja e Arabisė Saudite ishte duke udhėtuar pėr nė Rostov ku do tė ndeshet kundėr Uruguait tė mėrkurėn.

“Federata e Futbollit Saudite dėshiron tė sigurojė tė gjithė se lojtarėt dhe anėtarėt e Kombėtares janė mirė dhe tė sigurt pas njė dėmtimi tė vogėl dhe teknik tė motorit tė avionit”, thuhet nė njė deklaratė zyrtare tė federatės saudite pėr media.

“Avioni ėshtė ulur para pak minutave nė Rostov nė Don Airport, kurse edhe personeli i avionit janė tė sigurt”.

Avioni ishte i linjės Russian Airlines Airbus A319-100 dhe askush nuk ėshtė lėnduar nė tė. Lojtarėt kanė filmuar vetveten dhe janė tė qetė. Arabia ndeshet mė Uruguain, pasi humbėn me rezultat tė thellė 5-0 kundėr Rusisė tė enjten.

Shtuar më 18/06/2018, ora 22:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori