Tifozi bėn 3 000 km pėr tė parė ndeshjen, por harron biletėn nė shtėpi
Pëlqej
Tifozėt janė gati tė bėjnė gjithēka pėr tė ndjekur skuadrėn e tyre nė kėtė Botėror.

Kėtė e di mirė njė anglez, i cili nuk priste gjė tjetėr vetėm qė tė ndiqte ndeshjen e Grupit G mes Anglisė dhe Panamasė, por nuk priste qė gjėrat tė merrnin njė kthesė tė papritur.

Douglas Moreton, ky ėshtė emri i tifozit nga Bristol, ka bėrė njė rrugė tė gjatė prej nėntė orėsh pėr tė ndjekur ndeshjen e Anglisė, por pasi ka mbėrritur nė Novgorod ka kuptuar se kishte harruar biletėn nė shtėpi.

Historia nuk mbaron kėtu, sepse nė ndihmė tė tij kanė shkuar rrjetet sociale, ose mė mirė Dan Howells, kronisti i ITV (televizion britanik), qė ka vendosur ta ndihmojė tifozin e pafat. Gazetari ka shkruar nė profilin e tij nė Twitter:

“Ky ėshtė Douglas. Sapo jemi takuar afėr stadiumit dhe ka zbuluar se e ka lėnė biletėn nė shtėpinė e tij nė Bristol. Nėse dikush mund tė na ndihmojė tė gjejmė njė, mė njoftoni”.

Populli i internetit ėshtė vėnė menjėherė nė lėvizje pėr tė ndihmuar Douglas Moreton, por kur “Sport Options, njė kompani udhėtimesh e specializuar nė sport, ka arritur tė gjejė biletėn, ka qenė tifozi qė ėshtė zhdukur.

Atėherė, gazetari ka shkruar njė mesazh tė ri, kėtė herė pėr tė gjetur Douglas, qė nuk kishte as celular. “Kemi njė biletė pėr Douglas, por nė fillim duhet ta gjejmė. Nėse e shikoni, i thoni tė shkojė te recepsioni i hotelit, sa mė shpejt!”, kishte shkruar ai, por qė mė pas nuk ėshtė bėrė e ditur nėse ai e ndoqi ndeshjen e Anglisė.
Shtuar më 25/06/2018, ora 09:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori