Shkaktoi faull tek goli i Gjermanisė, tifozėt suedezė fyejnė mbrojtėsin e tyre Durmaz
Pëlqej
Mbrojtėsi me origjinė siriane i Suedisė, Xhimi Durmaz, ka reaguar pas mesazheve fyese qė i kanė ardhur, pasi shkaktoi faullin nė sekondat e fundit ndaj Werner, faull qė solli edhe golin e Toni Kroos, dhe nė kėtė mėnyrė fitoren e Gjermanisė ndaj Suedisė.

Tė shumta ishin komentet me fyerje raciste, por ditėn e sotme, ka qenė vetė kombėtarja suedeze qė ka ndaluar stėrvitjen, dhe mbrojtėsi Durmaz ka lexuar disa rreshta pėr t’i thėnė jo racizmit.

“Unė jam njė futbollist i niveleve tė larta. Jetoj me faktin qė gjithmonė jam nė qendėr tė kritikave. Ėshtė pjesė e punės sonė dhe e pranojmė ēdo ditė tė javės. Por tė quhesh “me ngjyrė”, “kamikaz”, dhe qė unė dhe familja ime tė marrim kėrcėnime me vdekje, kjo ėshtė komplet e papranueshme. Unė jam suedez dhe jam krenar qė po e vesh kėtė fanellė dhe qė prezantoj flamurin tonė. Nė tė njėjtėn kohė, do tė doja tė falėnderoja tė gjithė njerėzit e mirė dhe tė dashur qė shpėrndajnė lumturi. Kjo na mbush me ngrohtėsi. Do mbetemi tė bashkuar. Ne jemi tė bashkuar”, ishin fjalėt e Durmaz. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2018, ora 17:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori