Tifozėt mė tė veēantė tė Zvicrės, udhėtuan 2 mijė kilometra me traktor (FOTO LAJM)

Pëlqej
Kanė 12 ditė qė udhėtojnė me traktorin e tyre antik, vetėm pėr tė qėnė pranė kombėtares sė Zvicrės qė pėrballet sonte nė mbrėmje me Serbinė.

Padyshim qė kėto janė tre tifozėt mė tė zjarrtė tė kombėtares zviceriane.

Beat bashkė me dy shokėt e tij Werner Zimmermann e Josef Wyer, kanė udhėtuar plotė 2 mijė kilometra dhe u janė dashur 12 ditė pėr tė mbėrritur nga Luzerni nė Rusi por dashuria qė kanė pėr kėtė sport ka bėrė qė tė marrin pėrsipėr riskun e kėtij udhėtimi.

“Me traktorin nuk kisha probleme”, ka thėnė Wier pasi ka arritur nė Rusi.

“Kisha probleme me dy shoferėt tjerė qė silleshin si fėmijė”, ka shtuar ai qė tregon se ka kaluar kohė tė mirė nė shoqėrinė e dy shokėve.

“Idetė e ēmendura vijnė vetėm kur jeni pak i dehur”, ka thėnė Wyer duke qeshur. /albeu.com/


Shtuar më 22/06/2018, ora 11:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori