Tifozėt japonezė pėr tu marrė shembull, pas fitores pastrojnė stadiumin (VIDEO)
Kombėtarja e Japonisė arriti tė marrė fitoren e saj tė parė nė kėtė Botėror, duke mundur Kolumbinė me njė rezultat 1-2.

Ata qė janė gėzuar mė shumė mbi kėtė fitore padyshim qė kanė tifozėt japonezė tė cilėt ishin tė shumtė nė shkallėt e "Mordovia Arena".

Por pėrveē festės mbi fitoren e kombėtares sė tyre, japonezėt kanė rėnė nė sy pėr njė gjest tė bėrė kur stadiumi ishte pothuajse i boshatisur.

Shumė prej tyre kanė nisur tė pastrojnė mbeturinat e lėna nė stadium nga vetė ata por edhe nga tifozėt kolumbian raporton albeu.com.

Japonezėt njihen si popull shumė korrekt dhe shembullor dhe kėtė e kanė treguar edhe nė shkallėt e stadiumit rus. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2018, ora 09:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori