Tifozėt e Anglisė "pushtojnė" Stalingradin (VIDEO)
Pëlqej
Sonte nė mbrėmje nė stadiumin e Volgograd (Ish-Stalingradi) "Arena Volgograd" do tė luhet ndeshja e dytė e grupi G, ajo midis Tunizisė dhe Anglisė.

Ndėrkohė qė duhen edhe disa orė qė kjo ndeshje tė filloj, mijėra tifozė anglez kan mbushur rrugėt pėrreth stadiumit dhe po festojnė si tė ēmendur.

Pėr “Tre Luanėt” kjo do tė jetė hera e 15 qė luajnė nė njė Kupė Bote ndėrsa pėr Tunizinė vetėm hera e pėstė.

Dy skuadrat sonte nė orėn 20:00 do tė pėrballen pėr herė tė dytė midis tyre pasi hera e parė ka qenė nė fazėn e grupeve tė Kupės sė Botės nė 1998, me anglezėt qė fituan 2-0. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2018, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori