Tifozėt anglezė tė ēmendur pas futbollit, shikoni ku e ndjekin ndeshjen ndaj Suedisė


Pëlqej
Anglia luajti ndeshjen e saj pėrballė Suedisė e vlefshme pėr ēerekfinalet e Botėrorit.

Anglezėt dolėn triumfues nga kjo sfidė dhe tashmė janė nė gjysmėfinale nė pritje tė kundėrshtarit qė del nga ndeshja Rusi-Kroaci.

Tifozėt anglez shquhen pėr ndjekjen e ndeshjeve tė kombėtares sė tyre. Por ajo qė ka ndodhur sot kalon dhe kufijtė e normales.

Pavarėsisht se orari i ndeshjes binte ndesh me orarin pėr tė shkuar nė njė dasmė apo nė kishė tifozėt e zjarrtė nuk kanė hequr dorė pėr tė ndjekur kombėtaren e tyre. Ata e kanė ndjekur nėpėrmjet celularėve. /albeu.com/
Shtuar më 07/07/2018, ora 18:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori