Tevez: Jam i sigurt, kjo kupė ėshtė e Messi-t
Pëlqej
Tevez, i cili nuk ėshtė grumbulluar me skuadrėn e Argjentinės pėr turneun e Botėrorit, mendon se "asi" i Barcelonės do tė jetė fitues nė Rusi.

Messi shkėlqeu katėr vjet mė parė pasi Argjentina arriti finalen e Kupės sė Botės nė Brazil 2014, por ishte njė hap mė larg se sa Gjermania e cila i mundi ata nė kohėn shtesė.

Por ish-sulmuesi i Manchester United, Tevez beson se Messi mund tė thyej rekord kėtė verė.

"Unė jam i sigurt se kjo ėshtė Kampionati Botėror i Messit" tha Tevez.

“Nuk mendoj se ky do tė jetė Botėrori i fundit pėr tė, por pres njė Kupė tė Botės fantastike”.

“Argjentina ėshtė njė prej favoriteve, vetėm Gjermania dhe Brazili janė nė nivelin tonė”, deklaroi Tevez. /albeu.com/


Shtuar më 15/06/2018, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori