Tekniku i Islandės: E padrejtė tė caktojė dikė pėr tė ndalur Messin
Pëlqej
Islanda ėshtė pėr hėrė tė parė nė historin e futbollit nė njė kompeticion kaq tė madh si Botėrori, dhe fati deshi qė tė pėrballet me ish-finalistėt e Botėrorit 2014, Argjentinėn.

Por njė problem tjetėr pėr Islandėn shikohet tė jetė edhe "ylli" argjentinas, Lionel Messi, ku pėr tė tekniku i Islandės, Heimir Hallgrimson ka thėn se ėshtė e pamundur qė ta ndalosh.

"Normalisht, do ishte e padrejtė tė caktoja dikė pėr tė ndjekur Messin” ka thėnė Hallgrimson.

“Tė gjithė pėrpiqen ta ndalin, por ai shėnon gjithmonė sepse ėshtė njė nga lojtarėt mė tė fortė nė planet: duhet tė punojmė sė bashku, tė ndihmojmė njėri-tjetrin dhe tė luajmė si skuadėr”. Njė nga arsyet qė shtynė Hallgrimson tė heqė dorė nga markimi individual mbi Leon, ėshtė se “rreth tij ka shumė lojtarė tė tjerė tė talentuar”, u shpreh trajneri islandez.

“Tė gjithė mė pyesin pėr Mesin, por skuadra e Argjentinės ka lojtarė tė tjerė tė mėdhenj, secili prej tyre luan nė skuadrat elitare nė gjithė botėn”. shtoi mė pas ai. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2018, ora 10:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori