Tekniku i Gjermanisė, tregon sekretin e pėrmbysjes
Pëlqej
Gjermania ka arritur tė fitojė nė minutat e fundit ndaj Suedisė me rezultat 2-1.

Pas kėsaj ndeshje me shumė emocione tekniku i Gjermanisė ka folur pėr mediat dhe ka komentuar ndeshjen.

Low e ka vlerėsuar lojėn dhe frymėn e ekipit tė tij, pasi sipas tij asnjėherė nuk e humbėn shpresėn pėr fitore.

“Ky ishte njė triler, i mbushur me emocione dhe njė udhėtim me ‘rollercoaster’ deri nė fishkėllimėn e fundit”, ka thėnė fillimisht Loė pas ndeshjes.

“Pas pėsimit tė golit, ne kemi mbajtur nivelin, kemi thėnė qė na duhej tė kalonim mė shpejtė, tė mbulonim terrenin pėr tė lodhur Suedinė dhe pastaj tė hapnim hapėsira, tė cilat ne ishim nė gjendje tė bėnim”

“Nė pjesėn e dytė presioni qė ne ndėrtuam ishte gjithnjė e mė i fortė. Ne natyrisht nuk kemi shėnuar nė disa mundėsi tė pastra, por ajo qė vlerėsova ishte fryma e ekipit”.

“Kurrė nuk kemi humbur shpresėn qė ne tė mund ta kthejmė rezultatin dhe tė fitojmė kėtė ndeshje”, pėrfundoi trajneri gjerman. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2018, ora 23:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori