Tė gjithė po festonin super golin e Ronaldos, vetėm ai jo: Sekreti u zbulua mė vonė (VIDEO)

Pëlqej
Asnjėri nuk e vuri re pasi tė gjithė ishin fiksuar tek Ronaldo dhe goli i tij spektakolar, por veprimi i Moutinhos gjatė atij momenti e shpėtoi Portugalinė nga njė kokėēarje tjetėr.

Sipas rregullave tė FIFA-s, nėse tė gjithė lojtarėt e ekipit dalin jashtė fushės kundėrshtare, atėherė ekipi qė ka pėsuar gol mund tė shkojė shpejt dhe tė bėjė nisjen e lojės duke sjellė kėshtu edhe njė gol tė sigurt pėr t'a, raporton Albeu.com.

I informuar pėr kėto rregulla, portieri portugez i bėri me shenjė Moutinhos qė tė mos dilte nga fusha duke mos lejuar njėkohėsisht edhe nisjen e lojės nė mėnyrė tė befasishme nga Spanja. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2018, ora 16:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori