Tė gjitha skenaret, ēfarė duhet tė ndodhė sonte qė Messi dhe Argjentina tė kualifikohen
Pëlqej
Nuk ka rėndėsi se ēfarė kanė bėrė deri mė tani, pėr Argjentinėn dhe Messin, vendimtare pėr Kupėn e Botės do tė jetė ajo qė do tė tregojnė sonte nė fushėn e lojės.

Nigeria dhe Argjentina do tė ballafaqohen nė stadiumin e Shėn Petersbgurut nė Shėn Petersburg me fillim nė orėn 20:00, kur edhe ēelestet synojnė kualifikimin.

Nė tė njėjtėn kohė do tė zhvillohet edhe dueli tjetėr i rrethit tė tretė dhe tė fundit nė Grupin D, mes Islandės dhe Kroacisė.

Vetėm Kroacia (6 pikė) e ka siguruar kualifikimin nė mesin e 16 skuadrave mė tė mira, ndėrsa kėtė do ta kėrkojnė sonte Nigeria (3 pikė), Argjentina (1 pikė) dhe Islanda (1 pikė).

Por, ēfarė duhet tė ndodhė qė Argjentina tė kalojė tutje?

Ekzistojnė disa skenarė:

Skenari 1

Argjentinafitojė ndaj Nigerisė

Kroacia tė fitojė apo barazojė ndaj Islandės

Skenari 2

Argjentinafitojė ndaj Nigerisė

Islanda ta mposhtė Kroacinė

Argjentina tė ketė gol dallim mė tė mirė se Islanda me 2 apo mė tepėr gola.

Shkurt: Nėse Argjentina dėshton ta mposhtė Nigerinė, atėherė do tė eliminohet nga Kupa e Botės.
Shtuar më 26/06/2018, ora 14:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori