Taktika dhe skemat e ēmenduar tė trajnerit tė Argjentinės, Jorge Sampaoli
Pëlqej
Gjithēka bėri gabim, qė nga fillimi deri nė fund tė takimit, duke pėsuar njė humbje turpėruese ndaj Kroacisė

Trajneri i Argjentinės Jorge Sampeoli qė sipas analistėve rreshtimi taktik 3-4-3 ishte njėri prej mė tė ēuditshmit dhe me tė kėqij qė mund tė bėhet pėr Argjentinėn.

Sampaoli, bėri edhe gabime tė tjera ku la nė bankė rezervė Dybalan, Higuainin, Di Marian, Banegan, Romeron dhe njė mori lojtarėsh tė tjerė qė kishin mundur ti bėnin mė shumė problem Kroacisė.

Se Argjentina nuk ja doli tė bėj asgjė dhe formacioni qė nė fushė e futi Sampaoli, e tregojnė edhe statistikat ku Messi thjesht nuk dinte se ku tė luante nė njė rreshtim tė tillė, ku edhe nuk e preku shumė herė topin.

E kur njė trajner nuk di tė menaxhojė me lojtarin mė tė mirė nė Botė atėherė edhe eliminimi mund tė ndodh edhe pse kėtė duhet tė presim deri nė ndeshjen e fundit ku Argjentina luan kundėr Nigerisė. /albeu.com/
Shtuar më 21/06/2018, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori