Surprizuesit e grupit H, mbeten nė brazim pjesėn e parė (FOTO LAJM)

Pëlqej
Pjesa e parė e takimit midis Japonisė dhe Senegalit ėshtė mbyllur nė barazim me rezultat 1-1.

fillim kanė kaluar nė avantazh senegalezėt, ku shifrat i i ka zhbllokuar kapiteni, Sadio Mane nė minutėn e 12'.

Japonia ka reaguar nė minutėn e 34' ndaj kombtares sė Seneaglit duke shėnuar njė gol tepėr tė bukur.

Shifrat janė barazuar nga mesfushori japonez, Takashi Inui qė ka ēuar topin nė rrjetė afėr shtyllės sė djathtė aty ku portieri i Senegalit nuk mund ta priste.

Topi nė fillim ėshtė krosuar nė zonė dhe ėshtė kthyer nga Nagatomo duke i lėnė mundėsinė Inui, tė godas

Japoni mposhti ndeshjen e parė me rezultat 2-1 Kolumbinė duke bėrė njė paraqitje tė shkėlqyer. Nga ana tjetėr edhe Senegali mundi me tė njėjtin rezultat ekipin e Polonisė. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 17:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori