Suedezėt "tallen" me Gjermaninė, godasin “3 zogj me njė gur” (FOTO LAJM)

Pëlqej
Eliminimi historik, qė nė fazėn e grupeve, i Gjermanisė nga Kupa e Botės nė Rusi, ka sjellur shumė zemėrim tek mbėshtetėsit e kėsaj skuadre, por nga ana tjtėr duket se ka gėzuar disa tė tjerė.

Flasim kėtu pėr suedezėt qė pėrpara eleminimit tė kampionėve tė botės nė fuqi kishin shuar ėndrrat pėr Botėror edhe tė Holandės e Italisė.

Sė fundmi kompania suedeze IKEA, ėshtė "tallur" me kėto skuadra duke bėrė njė ironi tė mprehtė dhe tė ftohtė nordike, qė duket se godet “3 zogj me njė gur”.

E famshmja IKEA, shitėsi me pakicė mė i madh nė botė qė prej 2008-s i mobiljeve, pajisjeve shtėpiake dhe atyre tė kuzhinės, gjen vend edhe pėr provokime ironike.

Nė njė njoftim tė sajin nė rrjetet sociale, nė gjuhėn gjermane, lexohet se IKEA ėshtė nė kėrkim tė bashkėpunėtorėve gjermanė pėr tė gjitha filialet e saj, tė cilėt tė mund tė punojnė nė vend tė bashkėpunėtorėve suedezė, pasi kėta tė fundit janė tė zėnė e duan tė shohin ndeshjet e skuadrės sė tyre nordike nė Botėrorin e Rusisė.

Kėtij njoftimi i shtohet edhe njė shėnim, ku theksohet se pėrparėsi kanė ata tė interesuar qė dinė tė komunikojnė, veēse nė gjermanisht, edhe nė italisht apo hollandisht. /albeu.com/
Shtuar më 29/06/2018, ora 10:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori