Suarez i pėrgjigjet ashpėr Griezmann
Pëlqej
Franca dhe Uruguaji do tė pėrballen tė premten pėr tė vendosur se cila prej tyre do tė shkojė nė gjysmėfinalet e Botėrorit.

Sė fundmi, sulmuesi francez, Antoine Griezmann ka shprehur admirimin e tij tė madh pėr Uruguajin duke thėnė se ai vend ishte si shtėpia e dytė pėr tė.

Por sulmuesi i Barcelona-s Luis Suarez i rikujton lojtarit tė Atletico Madrid se nuk e di ēdo tė thotė tė jesh nga vendlindja e tij.

Diego Godin ėshtė njė mik i ngushtė i Griezmann, dhe ky i fundit i shijon pijet tradicionale dhe aspektet e tjera tė kulturės, madje disa herė ėshtė shprehur se ėshtė gjysmė-uruguaian.

Gjithsesi, Suarez nuk ėshtė i bindur nga fjalėt e francezit…

“Antoine thotė se ėshtė gjysmė-uruguaian, por ai ėshtė francez dhe nuk e di se ēfarė do tė thotė tė jesh uruguaian.

“Ai nuk e do se kush jemi ne apo ēfarė duhet tė bėjmė pėr tė pasur sukses nė futboll. Atij i pėlqejnė kostumet tona dhe flet tė njėjtėn gjuhė, por ne ndihemi ndryshe.” /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2018, ora 17:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori