Statistika, Gjermani-Meksikė nė ndeshje direkte
Pëlqej
Gjermania do tė pėrballet sot nė orėn 18:00 me Meksikėn nė ndeshjen e parė tė grupit F.

Statistikat nė ndeshjet e tyre tė mėparshme flasin qartė pėr njė dominim tė Gjermanėve ku nė 11 ndeshje tė luajtura (zyrtare dhe miqėsore), pancerat kanė 6 fitore katėr barazime dhe njė humbje.

Ata janė pėrballur 5 herė nė ndeshje zyrtare, tri herė nė Botėror dhe 2 herėKupėn e Konfederatave, ku tė pesta kėto pėrballje janė fituar nga Gjermanėt.

Golavarazhi ėshtė 24 – 10 pėr europianėt ku ndeshja me rezultatin mė tė thellė ėshtė ajo e Botėrorit tė 78, 6-0.

Takimi ku janė shėnuar mė shumė gola daton nė 2005, dhe ka pėrfunduar 4-3.

Rezultati mė i shpeshtė ėshtė 0-0 me tri takime.

Ndeshja e tyre e fundit ėshtėkupėn e kaluar tė Konfederatave e fituar 4-1.
Shtuar më 17/06/2018, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori