Xhaka dhe Shaqiri bėjnė shqiponjėn, ja ēfarė shkruajnė mediat zvicerjane

Pëlqej
Zvicra ka arritur tė mposhtė Serbinė nė njė ndeshje tė zjarrtė nė Rusi.

Ishin dyshja shqiptare Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri qė me paraqitje fantastike e mposhtėn Serbinė.

Edhe media nė Zvicer pikėrisht Shaqirit e Xhakės ia kanė atribuar fitoren.

Madje gazeta Blic ka thėnė se falq dy shqiptarėve kombėtarja e tyre ka mundėsi tė ėndėrrojė qė tė shkojė mė lartė nė kėtė Botėror.

Pas ndeshjes, Shaqiri tha se ai ishte pikėrisht pėr kėto situata dhe mund t'i zgjidhte ndeshjet e mėdha duke theksuar se veprimi me shqiponjėn qė bėri nė fushė i pėrket vetėm fushės.Shtuar më 22/06/2018, ora 23:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori