Tė gjithė e patėn mendjen te goli, ky ishte momenti kur u shtyp fotoreporteri (VIDEO)
Pëlqej
Kroacia mbrėmjen e djeshme arriti tė fitojė ndeshjen kundėr Anglisė me rezultat 2-1 duke shkuar nė finalen e Botėrorit ku do ti duhet tė pėrballet me Francėn.

Por nė momentin e golitt tė dytė qė i dha edhe fitoren kroatėve pati njė incident tė vogėl.

Kur tė gjithė lojtarėt e Kroacisė po festonin pėr golin ata nuk kanė vėnė re njė fotoreporter qė e kanė shtypur gjatė festės.

Pas kėsaj ngjarje fotoreporteri nga Salvadori, Yuri Cortez, ka folur pas shtypjes qė i bėnė futbollistėt kroatė pas golit tė fitores nė ndeshjen gjysmėfinale ndaj Anglisė dhe ka dhėnė se nuk ėshtė i lėnduar madje u ndje mirė pėr kėtė ngjarje.

“Nė momentin qė mora kamerėn pėr tė xhiruar momentet e ndeshjes, vetėm e pash njė turmė tė lojtarėve qė erdhėn drejt meje. U befasova dhe kjo ėshtė e logjikshme pasi qė nuk ndodh shumė shpesh” ka thėnė nė fillim ai.

“U ndjeva shumė mirė”, shtoi mė pas fotoreporteri Cortez.

Gjithėsesi futbollistėt kroatė si Manduzikic, Ivan Perisic, Ivan Rakitic dhe Damagoj Vida i kėrkuan falje pas shtypjes qė ia bėnė.


Shtuar më 12/07/2018, ora 10:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori