Spanja lė pas dėshtimin, gjen trajnerin e ri
Pëlqej
Kombėtarja e spanjės nuk bėri njė paraqitje tė kėnaqshme nė kampionatin e Botėrorit.

Ajo doli nga faza e grupeve me shumė vėshtirėsi me dy barazime dhe njė fitore, por nė fund u eliminua nga Rusia nė fazėn e 1/8 me anė tė penalltive.

Pas kėtij dėshtimi, trajneri i pėrkohshėm i Spanjės, Hierro dha dorėheqjen nga kjo kombėtare por mesa duket ėshtė gjetur shumė shpejt zėvendėsuesi i tij.

Bėhet fjalė pėr ish-trajnerin e Barcelonės, Luis Erique.

Lajmin e ka bėrė tė ditur gazeta spanjolle Marca ku thotė se Enrique pritet tė firmos shumė shpejt me Spanjėn. /albeu.com/
Shtuar më 09/07/2018, ora 10:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori