Pickford: Duhej tė kishim shėnuar edhe golin e dytė pėr tė mbyllur ndeshjen
Pëlqej
Portieri Jordan Pickford ėshtė i zhgėnjyer, por 24-vjeēari pėrpiqet qė tė shohė anėn pozitive tė kėtij Botėrori.

“Ishte njė eksperiencė pėr ne dhe njė ndeshje qė donim ta fitonim. Ndoshta kaluam nė avantazh shumė shpejt. Na duhej ai goli tjetėr pėr ta vrarė ndeshjen dhe patėm disa raste tė mira pėr ta shėnuar, por nuk i shfrytėzuam”, tha fillimisht gardiani i Evertonit.

“Njė skuadėr si Kroacia, ne e dimė kėrcėnimin e tyre kur sulmojnė. Kanė lojtarė shumė cilėsore. U rezistuam disa stuhive. Duhet tė tregojmė krenari dhe pasion pėr atė qė kemi. Shikoni tifozėt sonte. Kisha njė lėmsh nė fyt kur i shikoja ata qė na duartrokisnin nė fund. Mendoj se jemi pėrmirėsuar si kombėtare dhe shpresoj ta bėjmė mė shumė nė tė ardhmen”, pėrfundoi Pickford. /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2018, ora 22:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori