Perisic: Do tė luftojmė pėr tė fituar Botėrorin
Pëlqej
Ivan Perisiē nė pėrfundim tė ndeshjes kundėr Anglisė ėshtė shprehur se ėndėrra ėshtė bėrė realitet pėr tė shkuar nė njė finale tė Botėrorit.

"Ėshtė e pamundur ta pėrshkruaj atė qė mund tė ndiej nė kėtė momente, sepse nuk mė besohet sesi kanė kaluar kaq shpejt 20 vite. Nėse nė 1998 isha vetėm njė fėmijė i vogėl dhe ėndėrroja si tifoz qė Kroacia e asaj kohe tė luante njė finale nė Botėrorin francez, tashmė do tė kem unė mundėsinė qė tė luaj njė finale tė tillė, pikėrisht kundėr Francės… Ėshtė njė ēmenduri, por sivjet do tė jetė totalisht njė histori tjetėr", shprehet futbollisti i Interit.

"E dimė qė ndoshta Franca do tė vijė si favorite nė kėtė finale tė Moskės, por ne do tė jemi dyfish mė tė rrezikshėm, sepse nuk kemi asgjė pėr tė humbur.

"Ashtu siē kemi treguar nė kėto tri ndeshje tė fundit, ne kemi mposhtur jo vetėm rivalėt qė kemi pasur pėrballė, duke kaluar tri shtesa loje dhe dy ruleta penalltish, por kemi mposhtur lodhjen e madhe dhe kemi ende forca pėr tė luftuar nė kėtė ndeshje, tė cilėn e kemi merituar dhe fituar duke derdhur shumė djersė nė fushė. Ky grup ka karakter, ka cilėsi, ka gjithēka qė i nevojitet njė skuadre tė vėrtetė pėr tė realizuar ėndrrėn dhe pėr tė arritur te trofeu mė i rėndėsishėm, Kupa e Botės. Kjo Kroaci e meriton, ka ardhur deri kėtu e shtyrė jo vetėm nga njė grup prej 23 lojtarėsh, por nga njė komb i tėrė, i cili do tė ketė mundėsinė tė na mbėshtesė edhe nė natėn mė tė bukur tė futbollit tonė. Ne do tė luftojmė pėr t’i bėrė tė gjithė tė lumtur", pėrfundoi Perisiē.
Shtuar më 12/07/2018, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori