Paul Pogba i thur elozhe Mbappes
Pëlqej
Paul Pogba e ka lavdėruar Kylian Mbappen pėr zhvillimin e shpejt tė tij nė futboll dhe beson se 19-vjeēari ėshtė shumė i pjekur si lojtar se sa mosha qė ka.

“Ky ėshtė i ri, ne e dimė, ai e di, por nė fushė nuk ėshtė mė njė lojtar i ri”, ka thėnė Pogba.

“Ai thotė se dėshiron tė fitojė tituj. Ai nuk pretendon, ai mė tė vėrtetė dėshiron. Ai do tė bėnte gjithēka pėr ta bėrė kėtė dhe ka talent pėr kėtė gjė. Por, kjo nuk ėshtė gjė e keqe, ai lejon ambicien dhe mendojė se ėshtė njė gjė e mirė pėr moshėn e tij, sepse ai me tė vėrtetė dėshiron tė fitojė”.

“Ai ėshtė mė i pjekur, shumė mė i pjekur pėr moshėn e tij, ai i kupton gjėrat se dikush nė moshėn e tij nuk mund ti bėj kėto gjėra. Kėshtu qė kjo ėshtė shumė e mirė nga ana e tij”, deklaroi Pogba. /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2018, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori