Mesazhi emocionues i Presidentes sė Kroacisė pėr sfidėn ndaj Anglisė (VIDEO)
Pëlqej
Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitarovic, sonte nuk do tė jetė nė stadium pėr tė mbėshtetur edhe fizikisht Kombėtaren kroate nė ballafaqimin gjysmėfinale me Anglinė nė Botėrorin “Rusi 2018”.

Ajo nuk ka mundur tė udhėtojė nė Rusi, pasi ėshtė duke marrė pjesė nė Samitin e rėndėsishėm tė NATO-s qė po mbahet nė Bruksel.

Mirėpo, Grabar Kitarovic nuk e ka lėshuar rastin qė t’ju japė zemėr futbollistėve kroatė, duke postuar njė mesazh emocional nė Facebook.

“Tė zjarrtėt tanė tė dashur, pėrshėndetje tė ngrohtė nga Brukseli, nga Samiti i NATO-s. Pėr fat tė keq sonte nuk do tė mund tė jem fizikisht me juve, por me gjithė zemėr dhe ēdo sekondė do tė jem nė ndeshje. Luani sonte mė sė miri dhe mė sė bukuri ashtu siē dini ju. Luani pėr familjet tuaja, pėr tė rinjtė qė kėrkojnė njė mundėsi, pėr Kroacinė tonė, luani pėr popullin kroat dhe pėr tė gjithė tifozėt tonė. Me fat dhe shihemi nė finale!”. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2018, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori