Mediat zviceriane "ndezin" pragndeshjen Zvicėr-Serbi
Pëlqej
Ndeshja midis Zvicrės dhe Serbisė pritet tė luhet ditėn e nesėrme por mediat zviceriane kanė vendosur tė mos presin mė por kanė ndezur gjakrat midis palėve.

E konsideruar shpesh si “pėrfaqėsuesja B” e Shqipėrisė, mediet zvicerane janė pėrpjekur tė shpėrqėndrojnė kundėrshtarėt e tyre pikėrisht nė pikėn mė tė dobėt, te Kosova dhe yjet e saj qė pėrfaqėsuesja helvete i ka nė gjirin e saj.

Portali zviceran "20min" pėr pėrballjen e nesėrme mes Zvicrės dhe Serbisė nė kuadėr tė Botėrorit qė po mbahet nė Rusi, shkruan se ndeshja ka shkaktuar reagime dhe pritje tė mėdha edhe nga shqipatrėt.

“Me Xhemajlin, Xhakėn, Shaqirin e Behramin, katėr lojtarė tė Zvicrės me prejardhje shqiptare, ndeshja pėr shumėkėnd interpretohet si duel midis Serbisė dhe Shqipėrisė”, shkruan 20min.

Kur pyesnin Valon Behramin se “ku e gjeti atė agresivitet dhe forcė pėr tė ndaluar Messin?!”, pėrgjigjja ishte “gjaku shqiptar”.

Futbollistėt shqiptarė tė Kosovės do tė luajnė edhe nė ndeshjen kundėr Serbisė, me simbolet e Kosovės nė kėpucėt e tyre, duke kėrkuar fitoren ndaj pėrfaqėsueses serbe, nė njė shenjė hakmarrjeje pėr luftėn dhe gjithēka ka ndodhur mes dy shteteve tashmė.

Nė konferencėn pėr shtyp njė ditė pas ndeshjes, futbollistin serb Milivojeviē e pyetėn pėr kėtė gjė. Ai shtoi duke qeshur se “Kjo ėshtė njė shaka, diēka qesharake”. /albeu.com/Shtuar më 21/06/2018, ora 11:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori