Kroacia me rekord historik nė Kupėn e Botės
Pëlqej
Me fitoren ndaj Anglisė, Kroacia arriti tė kualifikohet pėr nė finale, ku do tė gjejė Francėn.

Por, kroatėt kanė vendosur edhe njė rekord interesant, ekipi i parė qė i mbijeton tre shtesave, duke luajtur tre ndeshje nga 120 minuta.

Ndaj Danimarkės dhe ndaj Rusisė, kroatėt mbyllėn nė barazim lojėn e rregullt dhe shtesat, ndėras u kualifikuan nė tė dyja rastet nga ruleta e penalltive. Ndėrkohė, ndaj Anglisė, ekipi i Daliē luajti 120 minuta, por nuk iu desh tė shkonte nė penallti, prej golit tė Mandzukic.

Edhe Belgjika nė 1986 dhe Anglia nė 2014, i kanė luajtur 3 shtesa nė fazėn me eliminim direkt tė Botėrorėve, por kanė dėshtuar qė t’i kalojnė tė treja kėto shtesa. /albeu.com/
Shtuar më 12/07/2018, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori