Gazetari zviceran frymėzohet nga Xhaka dhe Shaqiri
Pëlqej
Nė kohėn qė po vazhdon fushata serbe kundėr futbollistėve kosovarė tė Zvicrės, Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka, nė Zvicėr vazhdon solidarizimi me ta.

Gazetari i sportit tė televizonit publik zviceran, Piere Pollier, ka bėrė shqiponjėn nė fund tė njė transmetimi nga Rusia, duke thėnė se qėndron prapa futbollistėve qė festuan nė kėtė mėnyrė.

Ndėrkohė, gazeta mė e madhe zvicerane, Blick gjithashtu ka nisur njė fushatė ku i ka ftuar lexuesit e saj tė dėrgojnė fotografi duke e bėrė gjestin me shqiponjėn shqiptare. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 23:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori