Enver Hoxhaj pėr golin e Januzajt: Me kosovarėt shkėlqejnė tė gjithė
Pëlqej
Mesfushori me origjinė shqiptare, Adnan Januzaj debutoi me gol nė Kampionatin Botėror, teksa ndėshkoi kombėtaren e Anglisė nė fitoren 1-0.

Pas golit tė shėnuar nga 23-vjeēari i cili pėrfaqėson kombėtaren e Belgjikės, ka reaguar edhe zv.kryeministri i Kosovėsm Enver Hoxhaj.

Nėpėrmjet njė postimi nė “Twitter” vlerėson praninė e mesfushorit nga Kosovakombėtaren belge dhe shkruan qė ēdo skuadėr kombėtare qė ka nė pėrbėrje lojtarė nga Kosova do tė shkėlqejė.

“Djajtė e kuq” urime pėr kalimin nė fazėn tjetėr nė Botėror. Ēdo skuadėr me yje nga Kosova do tė shkėlqejė” shkruan Hoxhaj. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2018, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori