Ēudit Griezmann, shfaqet nė konferencėn pėr shtyp me flamurin e Uruguajit
Pëlqej
Antoine Griezmann i habiti tė gjithė, teksa gjendej nė konferencėn pėr shtyp pas fitores nė finale me Kroacinė, u ngrit nga vendi i tij dhe shkoi tė marrė njė flamurUruguait, qė mė pas e hodhi edhe mbi shpinė.

Nė fakt, e gjithė historia nis me deklaratėn e francezit, para se tė pėrballej me Uruguain nė ēerekfinale, ku Griezmann tha se ndihej gjysmė-uruguaian, pasi kishte tek skuadra e Atletikos, edhe shokė nga ajo kombėtare.

Por, ishte Luis Suarez, qė iu kthye Griezmannit, duke i thėnė se ai nuk e ka idenė ēfarė ndjesie ėshtė tė jesh uruguaian.

Mesa duket, Griezmann i ka vazhduar “thumbat” edhe tani, qė vendosi tė vendoste njė flamurUruguait mbi shpinė.
Shtuar më 15/07/2018, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori