Silva: Cristiano Ronaldo ėshtė i pandalshėm
Pëlqej
Cristiano Ronaldo shkėlqei mbrėmė kundėr Spanjės duke realizuar njė hat-trick, ku Portugalia mori njė pikė duke barazuar 3-3 nė ndeshjen e parė nė Botėrorin e Rusisė.

I pyetur pėr paraqitjen e Ronaldos, shoku i skuadrės te Portugalia dhe anėsori i Manchester City, Bernardo Silva, u pėrgjigj:

“Mendoj se ai ėshtė mėsuar me tė tilla ndeshje, me kėso mbrėmje. Edhe njėherė ai ishte fantastik. Na ndihmoi tė marrim njė pikė”.

“Ai ėshtė mėsuar me kėto mbrėmje me Portugalinė, Real Madridin dhe Manchester Unitedin vite mė parė”, u shpreh Silva.

“Ka qenė i mrekullueshėm nė 10 vitet e fundit. Ėshtė speciale tė kemi njė lojtar si ai nė ekip. Duhet ta shijojmė dhe ta ndihmojmė qė tė shėnojė edhe mė shumė”.

“Ai po bėhet mė i mirė e mė i mirė, (pavarėsisht moshės”.

“Tė gjithė kanė pritur qė ai tė ndalojė sė luajturi pėr shkak tė moshės, por ai po bėhet mė i mirė e mė i mirė”.

“Shpresoj se ai do tė vazhdojė me kėtė formė edhe nė ndeshjen e ardhshme nė Rusi”.

“Nuk ėshtė e vėshtir tė luash me Cristianon. Vetėm jepjani topin dhe ai bėn qė gjėrat tė ndodhin. Jemi tė lumtur qė e kemi ne ekipin tonė”, pėrfundoi Silva. /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2018, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori