Si kurrė mė parė, Senegali mbetet jashtė Botėrorit pėr kėtė arsye
Pëlqej
Edhe pse humbi pėrballė Polonisė, Japonia kualifikohet pėr nė fazėn tjetėr tė Botėrorit, vetėmpėr faktin se senegali, i cili u rendit i treti kishte kartona mė shumė se sa skuadra e vendit tė dytė, me tė cilėn ndante tė njėjtat pikė dhe numėr golash.

Kėshtu, nga grupi H u kualifikuan Kolumbia dhe Japonia duke lėnė jashtė Senegalin vetėm pėr shkak tė kartonave.

Rregulla e FIFA’s thotė se nėse skuadrat kanė tė njėjtat pikė dhe rezultat tė barabartė nė ndeshjet direkt dhe golė dallim tė njėjtė atėherė nė shprehje vjen disiplina dhe kartonėt e verdhė.

Qė do tė thotė se senegalezėt ishin mė tė padisiplinuar se japanėt dhe kjo gjė i eliminon ata nga Botėrori.

Shtuar më 28/06/2018, ora 17:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori