Shqiptarėt provokuan?! Tregojuani bijve ideologjik tė Arkanit kėto foto (FOTO LAJM)

Pëlqej
Sa herė qė kanė pėsuar disfata ndaj shqiptarėve, mediat dhe shoqėria serbe ėshtė kthyer nga propaganda duke tentuar tė fitojė pėrmes saj.

Kėshtu, ata kanė nisur njė fushatė kundėr futbollistėve tė Zvicrės me origjinė shqiptare Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka qė bėnė simbolin e shqiponjės pasi shėnuan dy gola tė mrekullueshėm ndaj tyre.

Sipas mediave serbe, kjo ishte njė "provokacija".

Nė fakt, pėr shekuj me radhė, masakrat nė Ballkan janė kryer me shenjėn e tri gishtave ose trinitetit qė pėrdoret nga shovinistėt serb kundėr popullsive tė tjera jo ortodokse nė kėtė rajon, shkruan Albeu.com.

Edhe pse masakrat janė bėrė nėn hijėn e kėtyre gishtave, askush nuk i ka thėnė futbollistėve serb se po provokon me kėtė simbol kur e bėjnė sa herė shėnojnė gola.

Asnjė masakėr nuk ėshtė bėrė duke shėnjuar shqiponjėn, por e kundėrta ėshtė e vėrtetė.

Mijėra gra, fėmijė, pleq, tė rinj janė vrarė, pėrdhunuar, rrėmbyer, zhdukur e larguar ndėrkohė qė ushtarėt dhe paramilitarėt serb bėnin tė njėjtin simbol siē bėjnė futbollistėt e tyre. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2018, ora 13:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori