Shikoni si reagon Merkel pėr fitoren e Gjermanisė (FOTO LAJM)

Pëlqej
Gjermania ka arritur tė marrė njė trepikėsh kundėr Suedisė duke triumfuar me golin e mesfushorit tė Real Madridit, Toni Kroos, qė realizoi pėr 2-1 nė minutėn 95'.

Pas kėsaj pėrmbysje i menjėhershėm ka qėnė edhe reagimi i kancelares gjermane, Angela Merkel, e cila ka shprehur urimet e saja pėr ekipin e Gjermanisė.

Gjermania tani ka shanse tė artė pėr t’u kualifikuar nė raundin tjetėr dhe pėr ta bėrė kėtė kundėr Koresė sė Jugut, Merkel thotė do tė jetė pranė tyre duke i mbėshtetur gjithmonė.

“Urime pėr ekipit tė Gjermanisė. Tė mėrkurėn do tė brohorasim tė gjithė sė bashku, mos u dorėzoni kurrė”, ka shkruar Merkel.


Shtuar më 23/06/2018, ora 23:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori